Tuesday June 25th 2019

Nagrobek online-abstrakcja czy realna opcja?

 

Już wcześniej dotykałem kwestii nagrobków, przybliżając zarówno ich historię jak też rodzaje, materiały itp itd. Tym razem chciałem „pogdybać” ale także przybliżyć Wam temat nagrobków adekwatnych do dzisiejszego, skomputeryzowanego świata.

Fakt niezbity jest taki, że komputeryzacja, internet, portale społecznościowe i inne cuda nowoczesności, wkraczają coraz bardziej w nasz codzienny świat. I to nie tylko widać u nas, młodych ludzi, którzy komputer i internet znają w zasadzie od dziecka. To widać także wśród pokolenia naszych rodziców. Również i oni zostali pochłonięci przez ten wirtualny świat. Zapewne jedni mniej, drudzy bardziej, ale jednak już tak.

Zupełnie nas już nie dziwią bardzo obszerne relacje/posty na portalach społecznościowych, ludzie chwalą się wakacjami, pobytami w restauracjach (i zjedzonymi posiłkami!) ale także przedstawiają swoją rodzinę, bliskich..Generalnie utrzymują relacje międzyludzkie własnie dzieki takim portalom.

Skoro tak bardzo już jesteśmy za życia przytwierdzeni do komputera i internetu, nie byłoby rozsądne również to drugie życie, po przejściu na drugą stronę, przedstawić, zakomunikować w internecie? Dla tych wszystkich którzy nas znali tylko i wyłącznie dzięki temu medium. Czemu by więc nie tworzyć nagrobkó wirtualnych, widocznych dla naszych znajomych w miediach społecznościowych, czy też naszej rodziny?

Wydaje się to nam abstrakcją, no bo jak to tak-wirtualny nagrobek?! Ale jednak, wyobraźcie sobie, taka inicjatywa, czy też pomysł na biznes, już istnieje! Firma sprzedająca takież własnie nagrobki on-line zobowiązuje się do utrzymywania takiego bezterminowo (oczywiscie jeśli będziecie dokonywac za życia rocznej opłaty (subskrypcji)). Taki własnie nagrobek wirtualny mozemy stworzyc sobie już sami, za życia, skomponować elementy które chcemy aby w sobie zawierał. Możemy to stworzyć sami albo zlecić to fachowcom.

Hmm..dziwna to myśl żeby posiadać taki wirtualny nagrobek, ale…czy nie powinniśmy iść z duchem czasu? Dostosować się do ekspresowo rozwijającej się technologii i zmieniających się przyzwyczajeń i ogólnie-sposobu życia?

Jak dla mnie jest to jednak wciąż kontrowersyjny temat, choć domyślam się, dla niejednego internauty będzie to zupełnie naturalny krok…

Dziś to wciąż mało popolurne, rozwijające się, ale za parę lat-kto wie co nas czeka? Może wirtualny nagrobek będzie tak samo naturalny i oczywisty jak ten fizyczny, na prawdziwym cmentarzu?

Jednak nadal, moim zdaniem dużo lepsze są nagrobki tradycyjne.

More from category

Dobre baseny ogrodowe w niskiej cenie
Dobre baseny ogrodowe w niskiej cenie

Dobry basen ogrodowy jest moim zdaniem idealnym urozmaiceniem dla osób nie lubiących ciągłych upałów [Read More]

Interesting Sites

    Archives